Отримано перший транш для реалізації проекту “Зовнішнє освітлення у м.Івано-Франківськ”

19 грудня 2014р. заключено угоду щодо залучення чергового кредиту НЕФКО для реалізації проекту «Зовнішнє освітлення у м. Івано-Франківськ», перший транш якого отримано в липні 2015р. Крім коштів позики (4 млн. грн.) з міського бюджету на 2015р. передбачено співфінансування впровадження заходів проекту на суму 3 млн.грн.

НЕФКО – це Північна екологічна фінансова корпорація – міжнародна установа, заснована в 1990 році п’ятьма північними країнами: Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією та Швецією.

Проектом передбачається заміна 2264 світильників з лампами розжарювання на світильники з світлодіодними лампами, заміна 5,5 км повітряних ліній електропередачі, 3,5 км кабельних ліній та заміна кронштейнів для кріплення світильників. Крім того, буде проведена реконструкція освітлення обох скверів на пл. Міцкевича (з встановленням нових опор та світильників) та придбано автомобільний телескопічний підіймач для монтажних і ремонтних робіт.

Після завершення реалізації заходів проекту Івано-Франківськ буде одним з перших обласних центрів, в якому для зовнішнього освітлення будуть використовуватися тільки енергоощадні лампи.

Крім того покращиться освітлення вулиць м.Івано-Франківська, що буде сприяти підвищенню туристичної привабливості міста, покращенню криміногенної обстановки, зменшенню аварійності на дорогах, підвищиться безпека транспортного руху  та ін.

В результаті реалізації заходів проекту передбачається щорічне зменшення споживання електричної енергії ДПЕМЗО «Міськсвітло» на 628 тис. квт год., що дозволить зекономити близько 620 тис. грн. Крім того, на 370 тис. грн. зменшаться витрати на технічне обслуговування електричних мереж підприємства.

Позика від НЕФКО надана на наступних умовах: термін кредиту, включаючи період відстрочки  – 5 років, період відстрочки – до одного року, але не більше 6 місяців після завершення реалізації заходів проекту, відсоткова ставка – 3 % річних. Термін окупності проекту – 5,5 років. Викиди СО2 зменшаться на 500 т/рік, SO2 – на 4 т/р, NOx – на 2,3 т/р.