У Івано-Франківську мають намір впровадити автоматизовану систему управління світлофорними об`єктами

«Корки» на дорогах Івано-Франківська може подолати комплексна автоматизована система управління дорожнім рухом. З ініціативою впровадження такої системи виступили депутати з фракції «Фронт змін» Івано-Франківської міської ради.

«Реформа системи руху транспорту в місті не просто назріла, а давно перезріла», — констатує депутат Сергій Борзов.

За його словами, запропонована фахівцями Львівської політехніки схема організації автотранспортного руху в Івано-Франківську надто далека від реалій. Поки її не втілили в життя, проблему заторів можна було б бодай частково розв’язати з допомогою світлофорів.

На жаль, в місті світлофори нерідко не так допомагають, як заважають транспорту рухатися, каже Сергій Борзов. Тому за пропозицією «Фронту змін» комісія з безпеки руху прийняла рішення про необхідність впровадження в Івано-Франківську автоматизованої системи управління світлофорними об’єктами.

Підготувати пропозиції щодо можливих виконавців робіт і кошторису проекту доручили КП «Міськсвітло». В п’ятницю, 1 липня, на засідання комісії з безпеки руху було запрошено представника київської компанії «СЕА Електронікс» — одного з можливих виконавців проекту.

Директор з розвитку «СЕА Електронікс» Іван Ленда продемонстрував міським комунальникам і депутатам новий світлодіодний світлофор другого покоління і розповів про можливості автоматизованої системи управління дорожнім рухом, які пропонує компанія на ринку.

Система, розроблена киянами, вже успішно працює в Тернополі, Львові, Києві та інших містах України. Об’єднані в мережу «розумні» світлофори й датчики руху здатні оцінити завантаженість дороги й обрати відповідний до ситуації сценарій роботи. В системі використовуються найсучасніші засоби стільникового й супутникового зв’язку.

На сьогодні в місті визначено 12 світлофорних об’єктів, які вже найближчим часом можуть бути зв’язані в таку систему