Підсвічена краса: у центрі Франківська засяяла щойно відреставрована пам’ятка архітектури.

24 жовтня комунальники з “Міськсвітла” вперше увімкнули вечірню ілюмінацію на будинках по Мазепи 7-9, де щойно завершилася капітальна реставрація фасаду.

Красу відновленої більш ніж столітньої австрійської кам’яниці тепер щовечора підвсічуватимуть 14 діодних прожекторів. Як повідомив “Галці” директор КП “Міськсвітло” Віктор Синишин, лампи вмонтували таким чином, аби підкреслити красу дому, та водночас не заважати світлом його мешканцям.

Оцінив відновлену споруду міський голова Руслан Марцінків. Він розповів, що у цьому році підсвітять і сусідній будинок під №5 та ще п’ять архітектурних пам’яток міста, зокрема колишній готель “Київ” на початку Стометрівки (Незалежності, 1).

“Я вважаю, що це дуже добра практика, і в найближчому часі всі пам’ятки архітектури будуть саме такими – з гарним фасадом, освітленням, аби показати гостям, туристам, ну і мешканцям міста було приємно тут жити і ходити”, – наголосив мер.

До слова, з відреставрованої будівлі прибрали зайву рекламу, тепер реконструкції чекають двері у будинки. Всі ремонтні роботи здійснили за кошт міського бюджету. Гарантія – 5 років.